Skip to main content

 Heisenberg Werner - reprezentacja teorii kwantowej to z jednej strony obserwable jako wartosci wlasne macierzy zmieniajace sie wraz z czasem z drugiej niezmienniczosc bazy. Reprezentacja Diraca dopuszcza  zmiennosc rowniez bazy. W teorii S matrix Heisenberg idzie ontologicznie najdalej dopuszczalne obserwable to stany poczatkowe i koncowe macierzy. To czego Heisenberg nie rozumie i pozniejsza teoria Feynmana sum over all history rowniez nie rozumie  to koniecznosc formalnego wbudowania w kwantowe teorie liczby punktow stalych takich jak stan poczatkowy i koncowy. Warunki brzegowe nie moga byc arbitralne . W cialach kwadratowych z teorii rotacji na torusie tylko reprezentacje macierzowe wartosci wlasnych i odwracalnych elementow 1+sqrt2 i 2+sqrt3 maja minimum 2 punkty stale z teorii topologicznych punktow stalych Nielsena. Heisenberg rozpoczyna prace The physical principles of Quantum theory od postulatu . This synthetic process has been applied not only to the scientific experiment , but,in the courseof ages,also to the simplest experiences of daily life. Syntetyczne ujecie ma miec form a self consistent scheme anie opowiadaniem bajek o aniolach i politycznych pokemonach po skonczeniu i zdobyciu mgr historii.  Odkrywajac form a self consistence scheme dla algebraicznego cyklu z nierownosci Harnacka otrzymujemy bazowe cykle 1+sqrt3,1+sqrt3,2+sqrt3,4+2sqrt3,7+4sqrt3 i 11+6sqrt3 jako schemat do budowy fundamentalnego cyklu 26+15 sqrt3. Sprawa banalna i fundamentalna 11+6sqrt3 jako 8 october 1998 =23 march 2020 i aktualnie koncowka internetowej hossy marzec 2000 jako 11 +6sqrt3 z uwzglednieniem elementow nierownosci Harnacka 7+4sqrt3 jako 7 lat tlustych i 7 chudych. Z punktu teorii Diraca 2+sqrt5 mamy 4 punkty stale . Rocznicowy 8 lipiec 1932, 9 grudzien 1974, 21 wrzesien 2001 z jednostka 11+6sqrt3.Z drugiej strony  poniewaz e^(-1) zadzialalo , jako optymalny stop z jednym wyborem , kolejnym jest e^(-sqrt2)#(1+sqrt2) ( mowimy tu o odleglosci w czasie i odpowiednim hiperbolicznym wydluzeniu  wrzes 1929,  1987 ) , gdzie kanoniczna reprezentacja za pomoca ulamkow lancuchowych pokazuje istotne fazowania z mniejszymi cyklami algebraicznymi. Nimniejszy skromny tekst to kawalek pracy nad fundamentalnym i otwartym  problemem czystego spektrum . Tresc pracy obejmuje zrozumienie i uogolnienie prac Ritza z teorii spektralnej a szczegolnie zasady wariacyjnej czy  zrozumienie dlaczego kamerton daje czyste i wyrazne spektrum a struna nie po nowoczesne teorie czystego spectrum jako kompresji 2 symbolowej czy spektrum Mostowskiego jako podzbioru liczb naturalnych danych rekurencyjnie za pomoca skonczonych modeli rzedu pierwszego. Spektrum rekurencyjne Mostowskiego rownie dobrze  pokazuje relacje , ktore ostatnio sie wydarzyly i ktore sa podstawa do realnej dzialanosci za pomoca martyngalow.


Comments

  1. James Gleick Geniusz Feynman Do rozwiazania problemu nie wystarcza jakies sztuczki czy wymyslne rachunki . W tym celu nalezy wpierw odgadnac ogolne , jakosciowe cechy rozwiazania .

    ReplyDelete
  2. This comment has been removed by the author.

    ReplyDelete
  3. Aby znalezc kanoniczna zaleznosc pomiedzy 1929, 2000 i nadchodzacym czasem nalezy 1. Znalezc ekstremum funkcjonalu (y*)^2 +4y ( y* pochodna ). 2 Zbadac czy ekstemala moze byc wlaczona do pola ekstemal tzn warunek Jacobiego 3. Znac i podstawic warunek dryfu i skoku jako warunki brzegowe ( warunek Fellera). 4 Napisac ulamek lancuchowy dla obliczonej ekstremali i podstawienia 0.36606.. . Warunki 1 i 2 nauczylem sie w liceum , warunek 3 w wyzszej szkole , warunek 4 samodzielnie. Poniewaz mam fiola na punkcie teorii Ritza sprawdzilem metoda klasyczna i metoda Ritza wyniki sa te same .

    ReplyDelete
  4. Otrzymany wynik to nie tylko 2 symbolowa kompresja jako warunek czystego spectrum ale pokazanie i zrozumienie dlaczego tylko w liczbach naturalnych mozliwy jest rezonans jako konieczna i optymalna sciezka funkcjonalu dla dryfu ze skokiem.

    ReplyDelete
  5. Heisenberg w odkryciu naukowym kluczowa role przypisuje jezykowi . https://www.amazon.com/Observable-Heisenbergs-Philosophy-Quantum-Mechanics/dp/1433130629

    ReplyDelete
  6. Oczywiscie uzycie codziennego jezyka do opisu kolektywnego ruchu jest calkowitym belkotem .

    ReplyDelete
  7. Podczas gdy w mechanice falowej Schrödingera cząstki poruszają się według fal, które je kierują, w mechanice macierzy Wernera Heisenberga cząstki poruszają się według skoku kwantowego, a ruch ten można zmierzyć tylko prawdopodobieństwami. Schrödinger napisał, że „odpychała go” mechanika macierzowa Heisenberga z powodu jej trudnej, nieznanej matematyki i braku wizualizacji. Nie mógł zaakceptować paradoksalnej natury skoku kwantowego i obalenia przyczynowości w mechanice macierzy. Albert Einstein, podobnie jak Schrödinger, również nie był w stanie wyrwać się konceptualnie z newtonowskiej przestrzeni i czasu. Z drugiej strony Heisenberg, pracując na pomysłach opracowanych przez swojego mentora Nielsa Bohra i innych, pozwolił wyobraźni odegrać rolę w jego fizyce i zaakceptował paradoksalną, kontrlogikę i brak przyczynowości w mechanice macierzowej.

    Jednym z fascynujących aspektów mechaniki kwantowej Heisenberga jest to, że doszedł do swojej zasady nieokreśloności poprzez opracowanie wizualnej macierzy liczb i symboli przedstawionych w prostokątnych tablicach ułożonych w rzędy i kolumny, które są „czytane” od prawej do lewej, od lewej do prawej, w górę i w dół , w dół i w górę i nie tylko. Tak więc matematyka Heisenberga ma składnik wizualny, ale nie jest łatwo wizualizowalna jako pojęcia i dlatego jest teoretycznie abstrakcyjna. Podczas gdy inne matematyki pisano w macierzach, żadna nie robiła tego, odrzucając przyczynowość, pewność i liniowość w układach fizycznych. Zastanawiam się nad związkiem między wizualną, formalną kompozycją matematyki w mechanice kwantowej a jej nowatorską treścią. Czy mechanika macierzy jest wizualną poezją fizyki teoretycznej? Wizualizacja jest nierywialna . Dla operatora cos T +sinT i niezmiennika 120 stopni jestesmy w domu bez obrotu glowy .

    ReplyDelete
  8. Oczywiscie teoria kwantowa nie jest o zadnym ruchu malych cial , ale o ograniczonej ilosci i ekstremalnej kompresji wartosci wlasnych , czyli probemie jak dlugo bedzie uklad podazal w danym kierunku.

    ReplyDelete
  9. The Schrodinger and Heisenberg formulations of
    quantum mechanics are equivalent. Heisenberg
    picture is often useful for calculating the time evolution of
    complicated systems, while the Schrodinger picture
    sometimes provides the most straightforward way to
    understand the fundamental properties of a system. Oczywiscie sa one rownowazne w przestrzeni Hilberta , gdzie niemozliwa jest zadna realna obserwacja a tylko pusta interpretacja.

    ReplyDelete
  10. Mozna za Feynmanem powtorzyc Nikt nie rozumie teorii i konsekwencji teorii kwantowej . Powod banalny. Wszyscy ( prawie wszyscy) bezmysnie stosuja ja do przestrzeni Hilberta i nie umieja ja zastosowac do bardziej realistycznej.

    ReplyDelete
  11. W ciągu ostatniej dekady modele finansowe oparte na procesach skokowych zyskały coraz większą popularność w zarządzaniu ryzykiem i wycenie opcji. Wiele zostało opublikowanych na ten temat, ale techniczny charakter większości artykułów sprawia, że ​​są one trudne do zrozumienia dla niespecjalistów, a narzędzia matematyczne wymagane do zastosowań mogą być onieśmielające. Potencjalni użytkownicy często mają wrażenie, że procesy skoku i Lévy'ego są poza ich zasięgiem.

    Modelowanie finansowe za pomocą procesów Jump pokazuje, że tak nie jest. Zapewnia samodzielny przegląd teoretycznych, liczbowych i empirycznych aspektów związanych z wykorzystaniem procesów skoku w modelowaniu finansowym, i robi to w kategoriach niespecjalistycznych. Wprowadzenie nowych narzędzi matematycznych motywowane jest ich wykorzystaniem w procesie modelowania, a precyzyjnym matematycznym zestawieniom wyników towarzyszą intuicyjne wyjaśnienia.

    Tematy poruszane w tej książce obejmują: modele skoku-dyfuzji, procesy Lévy'ego, rachunek stochastyczny dla procesów skoków, ustalanie cen i hedging na niekompletnych rynkach, uśmiechy związane z zmiennością implikowaną, procesy skoków niejednorodnych w czasie i stochastyczne modele zmienności ze skokami. Autorzy ilustrują pojęcia matematyczne wieloma przykładami numerycznymi i empirycznymi oraz podają szczegóły numerycznej implementacji algorytmów wyceny i kalibracji.

    ReplyDelete
  12. W modelu Blacka-Scholesa dla opcji wyceny zakłada sie, że ​​instrument bazowy podlega tradycyjnemu procesowi dyfuzji , z ciągłymi, losowymi ruchami we wszystkich skalach, bez względu na to, jak małe lub duze.

    ReplyDelete
  13. Oczywiscie realny praktyk potrzebuje intuicyjnie jasnych i malo pracochlonnych metod w porownaniu z akademickimi formalnosciami, ktore sa bardzo pracochlonne i niewiele daja. KOMPRESJA DANYCH TO MOJ KONIK.

    ReplyDelete
  14. The approach of Black and Scholes has lead to a breakthrough in the areas of option price estimations and
    option trading. The Black-Scholes approach assumes that the price of an asset, which is the underlain asset
    of the option follows a geometrical Brownian motion. But a geometrical Brownian motion cannot reflect all
    attributes of a stock quotation. Especially price jumps in a stock quotation cannot be replicated by a Brownian motion
    Consequently, Merton developed the following approach to include price jumps and a new kind of model emerged, the jump diffusion model

    ReplyDelete
  15. Raz jeszcze podkreslamy postawe Feynmana ogolne argumenty takie jak uniwersalnosc , prostota , kompresja , symetria ( niezmienniczosc) a nie jakas numerologia czy jeszcze lepiej belkot wizualizacji zwanych przez slepe kury analiza techniczna.

    ReplyDelete
  16. Model Mertona zaklada przeplatanie niewielkich ciaglych ruchow z silnymi ,zdecydowanymi skokami. Bez odniesienia do przejsc fazowych model Mertona jest belkotem.

    ReplyDelete
  17. Popularne wprowadzenie do problemu optymalnego stopu https://www.americanscientist.org/article/knowing-when-to-stop

    ReplyDelete
  18. Wiad matematyczne 2020 W 1956 roku John Kelly z Bell Laboratories zaproponował strategię częściowego inwestowania, polegającą na tym, że w każdym tygodniu inwestuje się
    tylko część f ∈ (0,1) zasobów, a resztę się pozostawia. W kolejnym tygodniu
    inwestuje się część f sumy zasobów z poprzedniego tygodnia i bieżącej wygranej, resztę pozostawiając. W ten sposób postępuje się przez cały czas trwania
    inwestycji.
    Optymalna wartość f dla przedstawionej oferty wynosi f = 5/24. Oznacza
    to, że w pierwszym tygodniu wykupuje się akcje za 5/24 ⋅ 10 000 = 2083 zł, w kieszeni zostawiając 7917 zł. Z prawdopodobieństwem 1/2 na końcu tygodnia akcje
    będą warte 3749 zł, a z prawdopodobieństwem 1/2 – 833 zł. W drugim tygodniu,
    w przypadku wygranej z poprzedniego tygodnia, suma do dyspozycji wynosi
    3749 + 7917 = 11 666 zł i inwestuje się 5/24 ⋅ 11 666 = 2430 zł, zostawiając 9236 zł.
    W przypadku przegranej, suma do dyspozycji wynosi 833 + 7917 = 8750 zł
    i inwestuje się 5/24 ⋅ 8750 = 1823 zł, zostawiając 6927 zł. Takie postępowanie
    kontynuowane jest do końca roku. Skutki tej strategii są diametralnie inne, niż
    gdyby co tydzień inwestowano całą dostępną pulę. Praktycznie zerowe jest prawdopodobieństwo, że po roku pozostanie nam mniej niż 1 zł, a z prawdopodobieństwem 0,7 uzyskany zostanie choćby minimalny zysk. Prawdopodobieństwo,
    że nasza stawka podwoi się i wyniesie po roku 20 000 zł jest w tym przypadku
    równe 0,44.

    ReplyDelete
  19. Co piąty maturzysta, który wybrał rozszerzenie z fizyki lub informatyki, nie uzbierał więcej niż 10 proc. punktów. Z rozszerzonej matematyki co piąty maturzysta napisał na mniej niż 6 proc. Nic dziwnego ,ze Rydzyk twierdzi ,ze mamy najlepszego ministra nauki i szkolnictwa po wojnie. Po wojnie nauczyciele, ktorzy zlikwidowali masowy analfabetyzm byli zakala spoleczenstwa i kompletnymi idiotami, ktorzy nie wiedza co robia i po co.

    ReplyDelete
  20. Powinniśmy budować w Polsce modę na uczenie się, modę na matematykę, a nie modę na takie podejście, że "jestem kiepski z matematyki i się z tego cieszę". Jeżeli słyszę, jak ktoś w telewizji mówi z dumą: "Byłem noga z matmy" i jest szczęśliwy z tego powodu, to myślę sobie, że powinien raczej zapaść się ze wstydu pod ziemię. Nie mamy w Polsce mody na uczenie się, raczej modę na cwaniactwo .

    ReplyDelete
  21. https://www.onet.pl/informacje/glos24/co-sie-dzieje-z-bohaterami-slynnego-zdjecia-z-imprezy-informatykow/v0fgdls,30bc1058

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

ORR LIMIT OF ADAPTIVE  WALKS.Startując z dowolnego miejsca nie istnieje adoptacyjny algorytm , który osiąga lokalne ekstremum szybciej niż średnio  w e-1 krokach.Momenty wyższych rzędów E(L^2)=e+1,Var(L)=e(3-e). Allen Orr postuluje darwinowską adaptację jako ruch losowy +perfekcyjny algorytm deterministyczny. W ilu krokach startując z początku można osiągnąć globalne ekstremum?1 Moja odpowiedż brzmi 1+sqrt3.1  My badamy algorytmy zwierząt jako proste i mające głębokie ewolucyjne konsekwencje a nie gonimy za sztuczną inteligencją 2 Konrad Lorenz wykluczył jeden krok bodzieć reakcja jako niewłąściwy narzędzie do badania zachowań wrodzonych , instynktownych. 2 Dwa kroki prowadzą do elementarnego feedback za  pomocą semigrupy i jej zaburzenia .3 Konergencja w biologii zakłada ograniczoność form i wybór jednej z nich a nie tworzenie czegoś zupełnie nowego. W pierścieniu Zsqt3 bazując na 3 punktach stałych Nielsena otrzymujemy formy 1+sqr3,4+2sqrt3,-2+2sqrt3, 13+7sqt3 o 2 krokach. Dwa kroki
BORN RULE ( Nobel 1954).Prawdopodobieństwo przejścia od stanu A do B jest proporcjonalne do kwadratu amplitudy.1 Żurek odkrył, że reguła Borna wynika ze splątania kwantowego. Stany fundamentalne istnieją, ale ich nie obliczamy, ale odkrywamy z dokładnością do izomorfizmu.2 W ekonometrii zmienność odkrywamy dzięki Estimation quadratic variation using realized variance Barndorff-Nielsen ,Shephars.3 My używamy wariancji i odchylenia stand, całkowitego.4 Kanoniczna bifurkacja dla lawiny jako prawdopodobieństwa 1/(x+1)^2.5 Dawid Wallace i Deutch reguła Borna zostaje wyprowadzona z klasycznego procesu decyzyjnego.Dawid Wallace prawdopodobieńswa i nieodwracalności nie możemy uzyskać z poziomu mikro. Potrzebne są makro- operatory.5 Dla gier zerowych z pełną informacją algorytm a,b pruning odrzuca 99,98 % możliwości jako totalny bełkot.6 Zgodnie z hierarchią decyzyjną Walda zrealizowany kwadrat wariancji całkowitej na Dja( w cenie) wskazuje na ruch a la 3 września 1929 . W czasie mamy zreali
 JOHN MILNOR (1931) amerykański matematyk,  specjalista w zakresie topologii i algebry. Wielkie jego koncepcje z teorii gier 1 Games against nature. Tak naprawdę to nie mamy pojęcia o ryzyku ( jako określonym rozkładzie ) pozostaje tylko niepewność. Używając klasycznych strategii dla problemu minmax sformalizował 4 podejścja Laplacea,Walda, Hurewicza i Savage za pomocą macierzy [{1,0,1,0}{0,1,0,1} {1,1,k,0}{1,1,0,k}] Prosta analiza tej macierzy i śladu daje istotne quasicrystals.2 Ocean game =gra z planktonem  praca z Sharpley. Na rynku jest kilku dominujących graczy . Całkowita wymiana planktonu i nowe koalicje pomiędzy grubasami, aby wykiwać plankton dla permutacji n elementów bez punktów stałych n!/e. Oczywiście bardziej realistyczne podejście obejmuje 1+sqrt3.3On games of survivall praca z Sharpley. Używamy powtarzalnych gier zerowych. Istnieje optymalna strategia dla macierzy aij zero free, i różne od j. Minimalna reprezentacja gier zerowych [{0,3}{1,0}]- mój pomysł oparty na semi