JOHN BELL (1928, 1990) w pracy Against mesurement nie krytykuje nauki,ale instrumentalny sposób jej uprawiania bez refleksji teoretycznej. 1 Baby talk to naiwny,infantylny sposób podejścia do najważniejszych spraw jakim jest ŻYCIE ,pandemia. 2 Problem Diraca renormalizacji i właściwej reprezentacji obserwatora uczestnika jest niepodjęty w żadnej dziedzinie naukowej. 3 Szczepionka jest tylko narzędziem . Celem jest zrozumienie dynamiki pandemii. 4 Jlana Capua Jesteśmy na początku megacyklu pandemii i będzie trwała ona setki lat. Precyzyjna strukturę pandemii podawaliśmy wielokrotnie. 4 Twierdzenie Bella najważniejsze tw .20 wieku ŻADNA LOKALNA TEORIA CZY LOKALNA OBSERWACJA NIE GENERUJE ADEKWATNYCH PROGNOZ DŁUGOTERMINOWYCH. 5 Freud Przyszłość pewnego złudzenia . Neuroza dzieciństwa może być pokonana tylko w indywidualnym przypadku . NEUROZA ZBIOROWA TO WSPÓLNA DROGA DO PIECA. TĄ NEUROZĄ ZBIOROWA JEST ILUZJA ,ŻE PAŃSTWO NAS URATUJE PRZED PANDEMIĄ . PAŃSTWO JEST FUNDAMENTALNYM PROBLEMEM , NIGDY SKUTECZNYM ROZWIĄZANIEM. 6 Dla wszelkiej maści polityków to realna rzeczywistość jest jedynym wrogiem. Jak nie ma kamer na granicy to cierpienie nie istnieje, nie odbyła się żadna formalna msza za dusze tragicznie zmarłych to pandemia nie istnieje.7 Tylko i wyłącznie szczepionka ma zapewnić zdrowie,szczęście i bogactwo. Obstawianie TYLKO JEDNEGO rozwiązania jest SZALEŃSTWEM, KTÓRE PRZEKSZTAŁCA RZECZYWISTOŚĆ W PIEC.
Free energy pinciple for dr Copper.Koncepcja z neurobiologii Karla Frisona.Mózg jest izolowany od szumów zewnetrznych.Minimalizuje zaskoczenia i niespodzianki.Gell Mann Fundamentals sources of unpredicability. Krytyczną rolę w przewidywaniu odgrywa maksymalna gruboziarnistość. Copper ratio wiekszy pierwiastek rownania X^2-4x-1 jako hiperbolic toral automorphism i brat dyfuzyjny 2+sqrt3.2+sqrt5 ma 4 punkty stałe i z tw Knastera Tarskiego tworzą one kratę zupełną.Escaping free energy minima 123(kryzys 2008),199(kyzys pandemii),322( recesja po aaku Rosji ) 521 (sztuczna inteligencja). Dr copper nalezy do wskazników slow i od nich nalezy rozpoczynać analizę a nie jak bulionerzy od Nasdaqa czy Bitcoina.Many body localization jest realizowane przez lnlnx. Daje to klasykę przejsc fazowych 1 rodzaju na wigu 20 8 listopad 2021 , 13 october 2022 i 20 maj 2024 as 1+sqrt3.Podwójny szczyt 15 lipca klasyka przejsc fazowych 1 rodzaju ( 56 dni póżniej jako (1+sqrt3)^4). 1720 pierwsza globalna speku...
Freud Jeśli kiedykolwiek istniał łatwy argument to ten jest kanoniczny. IGNORANT POTRZEBUJE IGNORANTA.
ReplyDeleteArtykuł Bella . Pamiętajmy ,ze fizyka kwantowa nie odkrywa żadnej rzeczywistości ,jest tylko metodą prognozowania wyników. https://www.tau.ac.il/~quantum/Vaidman/IQM/BellAM.pdf
ReplyDeletePierwszy raz w historii polski polityk powiedział PRZYPADKOWO w miarę sensowne i ważne zdanie. Barbara Nowak — mówiąc o obowiązkowych szczepieniach — stwierdziła, że "nie są do końca znane konsekwencje tego eksperymentu" Z tw Bella wynika,że nie mogą być znane ŻADNE DŁUGOTERMINOWE KONSEKWENCJE. Dogmat nie polega na zgodności z doświadczeniem czy ostatecznej refeksji , ale na pobożnych życzeniach.
ReplyDeleteSto lat samotności pisał Gabriel García Márquez, „wielkie obsesje silniejsze są
ReplyDeleteniż śmierć”
Nowak Przyznaję, że mając wykształcenie historyczne, a nie medyczne, nie powinnam się wypowiadać na temat szczepionki. Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego. Żaden lekarz nie ma zielonego pojęcia o dynamice pandemii . Pandemia to nie sraczka w bursie szkolnej po popijawie. Ogromna ilość zgonów w Polsce to efekt dania ogromnej władzy magistrom historii w sprawach najważniejszych , którzy są dysfunkcyjni w każdym wymiarze.
ReplyDeleteReplyD
Klasyka neurozy zbiorowej i zerowej kompetencji Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego .
ReplyDeleteOdmiennie od Freuda, który każdą religię wiązał z nerwicą natręctw, niemiecki psychoanalityk Fritz E. Hoevels jedynie protestantyzm ukazuje jako zbieżny z tym zaburzeniem, natomiast katolicyzm przyrównuje do nerwicy histerycznej (zob. Hoevels, 1997, s. 225 — 250). Wskazuje on na takie cechy katolicyzmu, jak wystawność oraz przepych, a nawet swego rodzaju hałaśliwość jego liturgii, w porównaniu do oszczędnego i skromnego w wyrazie protestantyzmu. Ponadto katolicyzm charakteryzuje się większą ruchliwością swoich wyznawców (pielgrzymki, procesje, wykonywane w trakcie trwania katolickiej mszy gesty) oraz kładzie większy nacisk na aspekt wspólnotowy przeżywania religii. Protestantyzm zaś jest surowy i indywidualistyczny, bardziej niż katolicyzm dba o elementy racjonalne, co wyraża się w wyraźnym zaleceniu samodzielnego studiowania Biblii.
ReplyDelete13 grudnia 1981 gen . Wojciech Jaruzelski użył pierwszy raz słów INTELEKTUALNA WYKŁADNIA PATRIOTYZMU . Zwracam się do Was nauczyciele, twórcy nauki i kultury, inżynierowie, lekarze, publicyści: niech na tym groźnym zakręcie naszej historii zwycięży rozum przeciw rozognionym emocjom, intelektualna wykładnia patriotyzmu przeciw zwodniczym mitom.
ReplyDeleteDzięki INTELEKTUALNEJ WYKŁADNI PATRIOTYZMU zgineło przez 2 lata 40 osób. Emocjonalną wykładnię patriotyzmu widzimy w ogromnej ilości niepotrzebnych ofiar codziennie i przez znaczną część historii .
ReplyDeleteW tym jak najbardziej chrześcijańskim, ale i bardzo ludzkim duchu wyciągamy do Was, siedzących tu na ławach kończącego się Soboru, nasze ręce oraz udzielamy wybaczenia i prosimy o nie.
ReplyDeleteMinister zdrowia ostro o kurator oświaty: brak rozumu . Trudno oczekiwać ,aby ci co bili brawo w lipcu 2020 o końcu pandemii potrafili zrozumieć konsekwencje twierdzenia Bella.Trzeba mieć metody prognozy długoterminowych relacji. Żadna , absolutnie żadna lokalna teoria czy obserwacja nie upoważnia do stwierdzenia o długoterminowych skutkach. CZAS WSZYSTKIM ANALFABETOM , KTÓRZY NIE ZNAJĄ ELEMENTARNYCH KONSEKWENCJI TWIERDZENIA BELLA POWIEDZIEĆ STOP.
ReplyDeletePandemia z 1918 miała swoje ekstemum 11 listopada 1918 i trwała 10 miesięcy. Ponieważ nie było szczepionek zgineło około 50 milionów. Po dwóch latach wiemy tylko tyle , ze w Polsce jest praktycznie tyle samo zmarłych co rok temu.Mamy również znacznie więcej zakażonych i powikłań po zakażeniach.ZUPEŁNIE NIE ROZUMIEMY DYNAMIKI PANDEMII A TO JEST ISTOTA PROBLEMU.
ReplyDeleteIgnorant potrzebuje ignoranta największe odkrycie Freuda.
ReplyDeleteNietrywialne metody radzenia sobie z trudnościami . Nie ma jednej opowieści o zagładzie. Pan Leon Weintraub, z którym rozmawiałam o jego losie w Auschwitz, powiedział, że dopiero po wojnie zrozumiał, że jego historia o obozie nie jest uniwersalna. I że nie można oczekiwać, że kiedykolwiek będzie, co nie odbiera jej siły. Pan Leon prawie niczego nie pamięta z czasów obozowych, tak silnie przeżył fakt, że był "muzułmanem" – to była ogromna trauma, zostały tylko powidoki. Twierdzi, że wyłączyła się mu kora mózgowa, dzięki czemu przetrwał. To, że dziś jest tak bardzo elegancki, to, jak mówi, efekt jego obozowych doświadczeń – już nigdy nie dał sobie odebrać godności.
ReplyDeleteRównie ważny jak te trudne warunki był brak nadziei. Więźniowie obozów koncentracyjnych nie mieli pojęcia, jak długo potrwa ich męka. Ponieważ każdy dzień wydawał się tygodniem, lata wydawały się dziesięcioleciami. Dla wielu brak nadziei zniszczył chęć życia.
ReplyDeleteSto lat samotności Człowiek nie należy do żadnej ziemi, póki nie ma w niej nikogo ze swych zmarłych
ReplyDeleteSto lat samotności Życie nie jest tym, co człowiek przeżył, ale tym, co i jak zapamiętał.
ReplyDeletePrzychodzi do Boga żelaznej konsekwencji Feliks Dzierżynski i mówi Obiecałeś ,że nie będzie Sodomy i Gomory jak zostanie choć jeden prawy i sprawiedliwy. Ja jestem tym jedynym, który został.
ReplyDeletePróby wciągnięcia Polski do pieca Stoltenberg: NATO będzie gotowe do działań, jeśli rozmowy z Rosją zakończą się fiaskiem
ReplyDeleteW świecie zbiorowej histerii nerwicowej elementarne fakty nikogo nie interesują Liczba zgonów w Polsce w 2021 r. już przekroczyła pół miliona, a dane nie uwzględniają jeszcze ostatniego tygodnia roku. To o prawie 100 tys. więcej niż w całym 2019 r. oraz o prawie 20 tys. więcej niż w roku ubiegłym, kiedy wybuchła pandemia.
ReplyDeleteWg danych podawanych codziennie przez Ministerstwo Zdrowia w 2021 r. z powodu koronawirusa zmarło w Polsce 68 tys. 506 osób. To ponad dwa razy więcej niż w 2020 roku. Mamy szczepionkę i ponad 2 razy więcej zmarłych na Covid. Klasyka neurozy zespołowej .
ReplyDeleteWojnę Chiny Usa o hegemonię na światem i panowanie nad Tajwanem quasicrystal szacują na 2024.
ReplyDeleteW kwestii Tajwanu nie ma miejsca na kompromis i USA nie powinny mieć żadnych złudzeń co do tego - stwierdził rzecznik chińskiego resortu obrony.
ReplyDeleteProblemy Polskiego Ładu pokazują fundamentalna rzecz. Jeśli ludzie u władzy nie potrafią zrozumieć elementarnych i SZTYWNYCH konsekwencji swoich wypocin pisanych na kolanie , to każdy dynamiczny układ natury jest PEŁNOWYMIAROWĄ KATASTROFĄ HUMANITARNĄ. TO JEST BEZPOŚREDNIA PRZYCZYNA OLBRZYMIEJ ILOŚCI OFIAR W POLSCE. REPUBLIKA KOLESI NIE DZIAŁA NA KORONĘ. WIRUS JEST JEDYNYM NIEZALEŻNYM OD ICH PROPAGANDY WERYFIKATOREM.
ReplyDeleteNie ma chyba woli politycznej, żeby społeczeństwo miało dane, które może samo analizować. Mamy dostawać dane z rządu i uznawać, że są prawdziwe, bez możliwości ich weryfikacji – mówi Rogalski.
ReplyDeleteJedynym weryfikatorem jest liczba śmierci na covid , wszystko inne jest propagandą .
ReplyDeleteW Polsce obecnie jest ok. 25% mniej przypadków kończy się zgonem niż podczas tegorocznej wiosennej fali. Zatem szczepionka nie przyniosła żadnego fundamentalnego przełomu . Może to być skutek większej zarażliwości i mniejszej siły rażenia nowej mutacji wirusa.
ReplyDeleteW Polsce umiera około 1,6 % zarażonych . Jest to kilkakrotnie więcej niż w innych krajach Europy.
ReplyDeleteMaturzysta zajmuje się zbieraniem danych o pandemii , reszta klakierów ich fałszowaniem i zamiataniem pod dywan . Rogalski Wydaje mi się, że tak naprawdę nigdy nie wiedzieliśmy i w sumie żaden kraj nie wie, jaka jest rzeczywista skala pandemii. To, co widzimy w danych, które podają rządy, to tylko wierzchołek góry lodowej. Pytanie brzmi, ile on nam mówi, bo zwykle na jego podstawie jesteśmy w stanie wyobrazić sobie lub przeanalizować, jak wygląda reszta. Przy czym wiadomo, że liczba stwierdzonych przypadków zależna jest od liczby testów. Jak robimy ich więcej, to obraz jest klarowniejszy. W Polsce problem polegał nie tylko na dość niewielkiej liczbie testów, co powodowało, że mało wniosków można było wyciągać, ale także na podejściu rządu do danych. Było ono dość nonszalanckie.
ReplyDeleteRząd w ogóle dość późno zaczął doceniać wartość danych, dopiero z czasem zaczął brać je pod uwagę przy chociażby wprowadzaniu nowych obostrzeń. Decydenci zaczęli korzystać ze statystyk dopiero wtedy, kiedy ludzie je zobaczyli i uznali, że są cenne.
Wcześniej, przez tę nonszalancję, pojawiało się mnóstwo nieprawidłowości. Trudno mi oceniać, na ile wynikały one z bałaganu, a na ile były one wykorzystywane do manipulacji. Są różne, uzasadnione, wątpliwości, czy niektóre działania nie były po prostu celowe. Dane w Polsce nadal pozostawiają wiele do życzenia. Najlepszym tego przykładem jest to, że kiedy zaczęły pojawiać się nieprawidłowości, to państwo, zamiast sprawdzić, gdzie się one pojawiły i naprawić, co trzeba, zaczęło odcinać społeczeństwo od danych. To „rozwiązanie” problemu polegające na zamieceniu go pod dywan.
Był pan chyba najbardziej znanym maturzystą 2020 r. w Polsce. Zaraz po zdobyciu świadectwa dojrzałości w Toruniu nie poszedł pan na studia, zdecydował się na tzw. "gap year" po przeprowadzce do Łodzi. Ta przerwa od formalnej nauki wciąż trwa?
ReplyDeleteWciąż nie zacząłem studiów, choć nie mówię już o moim "gap year". Finalnie postanowiłem iść w biznes, co okazało się dobrą decyzją: założyłem własne studio kreatywne, w którym z powodzeniem zajmuje się grafiką komputerową. Wykorzystuję w nim m.in. zdobyte w ostatnim czasie umiejętności i kontakty. Chcę najpierw zakorzenić się z moją firmą – a dopiero potem dalej rozwijać się edukacyjnie w różnych dziedzinach – także w kontekście analizy danych.
Porażający obraz. Amator zbiera dane, uniwersytety robią habilitacje na podstawie selekcji tych danych wziętych z sufitu a klakierzy wszystkie dane zamiatają pod dywan. Aby zbierać i zrozumieć dane to trzeba wieloletniego doświadczenia w odróżnieniu tego co ważne a co mało istotne.
ReplyDeletePrzyczyna wyżej , skutek Dr Wiśniewska: U nas śmiertelność wynosi 75 proc. To jest i tak jeden z lepszych wyników .
ReplyDeleteZdaniem prezesa Moderny trzecia dawka szczepienia wystarczy na kilka miesięcy odporności
ReplyDeleteAle w rozważaniach o naszej odporności nie powinniśmy skupiać się wyłącznie na przeciwciałach. Wskazują na to badania przeprowadzone przez zespół naukowców z Wielkiej Brytanii i Singapuru, których wyniki opublikowano 10 listopada w magazynie Nature.
ReplyDeleteNaukowcy przebadali pracowników służby zdrowia, którzy zajmowali się chorymi na COVID, czyli byli w dużym stopniu wystawieni na kontakt z koronawirusem, ale nie chorowali. Także testy serologiczne na obecność przeciwciał po chorobie, nie wykazały niczego nadzwyczajnego.
Naukowcy stwierdzili za to, że pracownicy ci, mieli więcej tak zwanych wielospecyficznych limfocytów T, niż osoby, które w mniejszym stopniu miały kontakt z wirusem. Wykryte limfocyty utrudniają namnażanie się wirusa.
Pamięć limfocytów T Tymczasem ostatnie tygodnie pokazały, że nowy szczep koronawirusa może przebijać dotychczasową ochronę szczepionkową, co skłoniło wiele rządów na świecie do podawania przypominającej dawki szczepienia, co ma podnieść poziom przeciwciał.
ReplyDeleteTrzeba jednak pamiętać, że ochrona immunologiczna składa się z kilku warstw. Podczas gdy przeciwciała uzyskiwane po przechorowaniu Covid-19 lub po przyjęciu szczepionki blokują infekcję, to limfocyty T niszczą zainfekowane komórki, zapobiegając rozprzestrzenianiu się wirusa w organizmie – skomentowała na Twitterze Wendy Burgens, jedna z autorek badania na Uniwersytecie w Kapsztadzie. Limfocyty T nie mogą zapobiec infekcji, ale mogą zminimalizować szkody, które pojawiają się później w organizmie – wyjaśniła.
Limfocyty T to białe krwinki, które potrafią zapamiętać przebyte choroby, niszczyć zainfekowane wirusem komórki oraz pobudzać organizm do produkcji przeciwciał. Na przykład u osób zainfekowanych innym koronawirusem, który był odpowiedzialny za epidemię SARS w 2003 roku, odkryto odpowiedź immunologiczną ze strony limfocytów T po 17 latach od tamtej epidemii.
Komórka pamięci, limfocyt pamięci, MBC (ang. Memory B cell) – rodzaj limfocytu B powstający w czasie pierwotnego zakażenia patogenem[1][2].
ReplyDeleteKomórki pamięci mają zdolność przemiany w komórki plazmatyczne, wytwarzające przeciwciała niszczące te rodzaje drobnoustrojów, które zaczęły atakować organizm[2][3]. Po przebytym zakażeniu w ustroju komórki pamięci pozostają i są przygotowane do wytworzenia dużej ilości przeciwciał w krótkim czasie, jeśli ponownie pojawi się w organizmie ten sam rodzaj chorobotwórczego drobnoustroju[2].
Komórki pamięci powstają z uaktywnionego limfocytu B. Limfocyt ten może ulec podziałowi na 4 komórki plazmatyczne bądź właśnie na 2 komórki pamięci
Ostatnie zdanie bardzo intrygujące.
ReplyDeletePakt monachijski został zawarty pomiędzy Niemcami, Włochami, Wielką Brytanią i Francją, Jałta między WielkąBrytanią, Usa i Zsrr, dzisiejszy pomiędzy Usa i Rosją . Okazuje się że MONACHIUM 1938 to pakt najbardziej demokratyczny. HAAAA.
ReplyDeleteNIC O NAS BEZ NAS to fetysz każdego wasala w europie. WSZYSTKO O NAS BEZ NAS .
ReplyDeletesłowo się rzekło jest 10.01 na BTC i ciekawie zagrywają
ReplyDeleteten 10.01.2022 to oczywiście pochodna 2015.01.14 oraz 2017.09.15
ciekaw jestem formacji świecowych w różnych interwałach, na razie 40k wygenerowało wytrzepanie stop lossów i ktoś zdaje się zbierać,
może być też zagranie jeszcze jednego dołka lub powtórzenie strząśnięcia jutro, bo:
https://www.tradingview.com/x/oxoLvoXX/
łądne to jest i takie podwójne:)
co za odbicie, nie zrobią podwójnego dna? ejże :)
ReplyDeleteale mnie tam rybka, MATIC złapany za 2 dolki i jedziemy z koksem;)
Codzienne strategiczne informacje z kancelarii premiera w internecie , wyciek stategicznych danych na temat wojskowych majtek 1 1500 stategicznych konfesjonałów. Jak zwykle odpowiada za to szeregowy Czeczko i szeregowy Tusk z konferencji o cyberbezpieczeństwie premiera i wytłumaczeniu dlaczego kancelaria wydaje 830 mln a Tuska tylko 120 mln.
ReplyDeleteCzekamy ,że minister bezpieczeństwa posadzi za kraty samego siebie. Nowa wersja paradoksu golibrody.
ReplyDelete13 z 17 czlonków rady medycznej przy premierze w końcu złozyło rezygnację. Myślą, że nie odpowiedzą za firmowanie od lipca 2020 działań PANDEMIA JEST W ODWROCIE , NIE MACIE SIĘ CZEGO OBAWIAĆ SZCZEGÓLNIE STARSI.
ReplyDeleteDEKALOG ROZUMU ANDRZEJ GRZEGORCZYK 1 NIE BĘDZIESZ KLASKAŁ
ReplyDeleteeśli debata ma mieć sens intelektualny, a nie teatralny, to nie należy klaskać ani w inny sposób wyrażać emocjonalnie swojej aprobaty.
ReplyDeleteEmocjonalne sposoby wyrażania aprobaty utrudniają wszystkim intelektualny stosunek do słuchanego tekstu. Wprowadzają nastrój emocjonalny. Często mieszają intelektualny stosunek do tekstu z emocjonalnym stosunkiem do jego autora. Przeszkadzają w czysto intelektualnej percepcji.
Zwłaszcza jeśli rzecz dotyczy sprawy, w którą zaangażowana jest większa grupa ludzi, wówczas emocje mogą prowadzić do poważnych następstw. Grupy ludzkie lubią mieć identyfikujące je hasła, dogmaty, sentencje życiowe oraz łączące grupę autorytety, wodzów, idole, ludzi sztandarowych, ludzi symbole, natchnionych rzeczników swojej ideologii. Jeśli grupa wykreuje kogoś lub coś na swój symbol, potem zatraca już krytycyzm względem niego. (Czasem tylko do momentu, aż się znudzi lub z innych powodów przeminie moda na jego styl.) Wykreowany przez aplauz symbol autorytatywny staje się przyczyną bezmyślności grupy. Aplauz wpływa też niekorzystnie na tego, komu jest wyrażony. Staje się on bardziej zadowolony z siebie, a przez to mniej krytyczny względem swojej myśli. Sam zaczyna wierzyć, że jest idolem i wszystko, co mówi lub robi, jest mądre. Wtedy przestaje kontrolować siebie należycie i z reguły popełnia głupstwa.
Jeśli się z kimś zgadzasz, to wyraź rzeczowo swoją zgodę, najlepiej samemu jeszcze raz formułując tezę aprobowaną. W ten sposób możesz nawet pomóc w lepszym jej sformułowaniu. Natomiast nie wynoś nikogo ponad innych.
Szóste: Nie dowierzaj drugiemu, tak jak i sobie samemu
ReplyDeleteStaraj się wynajdywać słabe strony tak własnych poglądów, jak i tego, co niewątpliwe dla całego otoczenia. Przez próby zrewidowania podstaw najlepiej przyczynisz się do uwypuklenia ważnych dla wszystkich prawd. Zwłaszcza w badaniach naukowych należy wszystko sprawdzać i podważać wszelkie autorytety. Staraj się też znaleźć pewne walory w tym, co wszyscy ganią, a wady w tym, co wszyscy uznają. Zbiorowe postawy mają swoje przyczyny zwykle w rzeczach mało intelektualnych i bardzo ziemskich, rzadziej w prawdziwości jakichś poglądów lub w sprawach ducha. Ale strzeż się też pokusy oryginalności. Ona również może uderzyć do głowy.
Siódme: Szukaj tego, co istotne
Zarówno w swoich badaniach, jak i w wypowiedziach innych szukaj spostrzeżeń ważnych. Rzeczy, które są przedmiotem rozważań, przedstawiaj na tle spraw ogólniejszych i ważniejszych. Każde wypowiadane twierdzenie powinno być właściwie umieszczone w całości wiedzy lub w całości poglądu na świat. Wiedza lub pogląd na świat, które tworzysz swoim intelektualnym wysiłkiem, zawsze stanowi pewną całość. Czy chcesz tego, czy nie chcesz, jest ona systemem. Ważne jest więc, żeby całość ta była konsekwentna, spójna i uwypuklająca bardziej rzeczy ważniejsze niż mniej ważne. Podobnie sprawa się ma z wiedzą innych ludzi. Jeśli więc przekazujesz komuś jakąś informację, wówczas wkraczasz w jego system. Twoją troską powinno być to, ażeby informacja ta zajęła w jego systemie odpowiednie miejsce. Przede wszystkim ażeby nie wprowadzała zniszczeń w jego system wiedzy. Żeby nie pozbawiała ważności informacji pozostałych, zwłaszcza informacji od niej ważniejszych.
W każdym rozumowaniu i w każdym człowieku trzeba starać się odkryć to, co najważniejsze, jak gdyby jego najgłębszy wymiar. W stosunku do ludzi nazywa się to czasem sensem życia, istotnym życiowym wyzwaniem, powołaniem jednostki lub jej przeznaczeniem.
Ósme: Staraj się zbudować coś lepszego, a nie szukać kozłów ofiarnych
Nie szukaj winnych, ale środków zaradczych. Myśleć należy konstruktywnie, czyli konstruować rzeczywistość lepszą, a nie delektować się brakami istniejącej. Krytykując innych nie rozkoszuj się ich błędami, bo w ten sposób tylko chwalisz samego siebie. Natomiast rozglądaj się za istotnymi przyczynami zła lub błędu. Nie zwalaj wszystkiego, co złe, na rządzących. Oni zwykle nie są gorsi od reszty narodu. Trzeba oczywiście od nich wymagać mądrości w służbie, której się podjęli. Najważniejsze jest jednak, jak naprawić to, co się złego stało, bez względu na to, z czyjej stało się winy. Szukanie cudzych win i błędów jest często obroną samego siebie przed wysiłkiem lub odpowiedzialnością. Jest budowaniem swojego własnego komfortu psychicznego. Jeśli zło uda się naprawić, ciesz się bez względu na to, komu się to udało. Narzędziem dobra lub głosicielem prawdy może okazać się ktoś, kogo uważasz za nieważnego.
Tzw. Rada Medyczna przy premierze zero sprawozdań ze spotkań , nie wiadomo kto zabrał głos, o czy dyskutowali , jakie mieli pomysły,zero odpowiedzialności. W kołchozie i pgr jak ktoś złamie rękę to robi się notatkę . TYLKO NORYMBERGA 2 .
ReplyDeleteDlaczego Niemcy pomimo 80 % wyszczepień mają rekordy zakażeń . Przecież bajki wszelkich rad medycznych były inne. Sprawa jest elementarna . Układ odpornościowy człowieka ma 3 fundamentalne cechy jest swoisty, ma ogromną różnorodność i pamięć .Po chłopsku po zetknięciu z danym wirusem układ odpornościowy zapisuje w pamięci obraz danego wirusa. Szczepionka jest skuteczna TYLKO NA DANEGO WIRUSA. Ponieważ istotą wirusa jest mutacja wyprodukowana szczepionka nie może działać na nowego zmutowanego wirusa z uwagi na swoistość.
ReplyDeleteCała wojna z pandemią przypomina kampanię wrześniową na konikach 1939 przeciwko pancernym i szybko ewoluującym siłom.
ReplyDeleteParacelsus To co wczoraj było lekarstwem dzisiaj może być trucizną ,wszystko zależy od dawkowania. Ta koncepcja dobrze oddaje dynamiczny charakter pandemii. Nauka zasadniczo polega na niepewności . Atak na argumenty kurator,że nie znane są długoterminowe skutki szczepionki przez rade medyczna przy premierze świadczy tylko o tym ,że ich tytuły są pseudonaukowe a oni sami nie wiedzą na czym nauka polega. Najbardziej zabawne chcieli wyszczepić starą szczepionką na zmutowanego mikrona wszystkich.
ReplyDeleteZ cyklu zawijamy największe gówno w patriotyczny cukierek Nowak Zapewniam, że w Małopolsce uczniowie i nauczyciele są bezpieczni, bo realizowane są cele polityki państwa polskiego . Patrząc na eksplozję korony w Małopolsce bardzo ciekawe .
ReplyDelete