Skip to main content

 TSIRELSON BORIS (1950, january 2020 Covid ) zydowski matematyk przesladowany jak w kazdym totalitarnym systemie za umilowanie autentycznego wysilku , prawdy i nauki. Pola zainteresowan perkolacja , czarny szum i mechaniczna teoria kwantowa. Granica Tsirelsona to gorne ograniczenie dla dwoch odleglych zdarzen kwantowych 2sqrt2=sqrt8. Oczywiscie nasza bazowa stala 1+sqrt3 spelnia warunek ograniczenia . Wlasciwe zrozumienie  zwiazku tych stalych prowadzi przez opisowa teorie mnogosci . Ostatecznie sqrt8 jest reprezentowane przez ulamek lancuchowy okresowy 1,4 a nasza stala 1+sqrt3 przez okres 1,2. Nielokalnosc i uwiklanie to dwie nietrywialne cechy kazdej teorii kwantowej. Sqrt8 dobrze przybliza 1+sqrt3+1/6sqrt3 . Oczywiscie (1+sqrt3)^3= 10 +6sqrt3. Patrz poczatek pracy o czarnej materii ,energii i materii. Oczywiscie aktualna sytuacje na gieldzie opisuje ulamek lancuchowy dla 6sqrt3.

Comments

  1. Andris Ambainis zwycieska strategia dla gier nielokalnych mechanicznych kwantowych 0.5+1/2sqrt2. https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S0304397513002120 Zwycieska strategia dla gier nielokalnych adiabatycznych z uwzglednieniem warunku Wignera , von Neumana 0.5+1/2sqrt3lub bardziej ogolnie forsing Zsqrt3 z reprezentacja ulamkow lancuchowych . Oczywiscie slepe kury znaja gre 0.5+1/2sqrt5 jako 1.381966011.. . Rzecz sie sprowadza na poziomie wielomianow do analizy pierwiaskow wielomianu X^2-X+K , dla K =1/8 , -1, -0.5 i tym podobnych. Rozwiazanie Ambainisa to nic innego jak okres 1, 4 na poziomie reprezentacji ulamkow lancuchowych.

    ReplyDelete
  2. Wspomnienie https://www.iqoqi-vienna.at/blog/boris-tsirelson

    ReplyDelete
  3. Odmowa https://en.wikipedia.org/wiki/Refusenik

    ReplyDelete
  4. W kwietniu 2020 publikowalismy wspomnienie Drzewa Nie kostki Raz jeszcze https://gilkalai.wordpress.com/2020/04/03/trees-not-cubes-memories-of-boris-tsirelson/

    ReplyDelete
  5. Naiwne poszukiwanie granicy Tsirelsona https://arxiv.org/abs/1506.01865

    ReplyDelete
  6. Proste wprowadzenie do granicy Tsirelsona https://pub.math.leidenuniv.nl/~gillrd/Peking/Files/Wikipedia/Tsirelson's_bound.pdf

    ReplyDelete
  7. Fundamentsalne uogolnienie granicy Tsirelsona https://cds.cern.ch/record/895720/files/0510076.pdf . Oczywiscie slepe kury nie maja pojecia o opisowej teorii mnogosci .

    ReplyDelete
  8. Tsirelson wielokrotnie pisal artykuly o perkolacji z Oded Schramm. Co oznacza uniwersalny wykladnik na kracie trojkatnej 5/48 ? Wystarczy przyblizyc k w rownaniu sqrt3^k=(2+sqrt3)^4 . Otrzymujemy parametr porzadkujacy sqrt3 z potega 48/5 jako przyblizenie za pomoca continued fraction odchylenia i wariancji calkowitej.

    ReplyDelete
  9. Tsirelsona spojrzenie na szum i jego stabilnosc . https://arxiv.org/pdf/math/0301237.pdf

    ReplyDelete
  10. The notion of noises has been introduced by B. Tsirelson. In the
    discrete time case, it is essentially equivalent to the notion of i.i.d. random
    sequences. In the continuous time case, the most typical and important
    examples of noises are those generated by Gaussian white noises (i.e.,
    increments of Wiener processes) and Poisson random measures. We call
    these noises as classical, linearizable or additive, so that, in particular, a
    Lévy process generates a classical noise by the Lévy–Itô decomposition
    theorem. An important remark was given by Tsirelson [10,11] that there
    exist noises in continuous time which are not isomorphic to classical
    noises. In particular, he showed the existence of what he calls black
    noises; roughly, a noise is black if it cannot contain any classical noise
    as its subnoise. It should be remarked that a notion similar to that of
    noises has already been introduced by Feldman [3] in the case of general
    time parameter sets under the name of factored probability space or
    continuous product of probability spaces. The study in [3] is restricted,
    however, to classical noises. Here, we are interested in non classical
    noises, black noises, in particular.

    ReplyDelete
  11. Oczywiscie oprocz szumu i tego co istotne istnieje belkot. To domena politykow i slepych kur.

    ReplyDelete
  12. Znana i wazna praca o stabilnosci szumu bez wiekszego wplywu https://annals.math.princeton.edu/wp-content/uploads/annals-v171-n1-p05-p.pdf

    ReplyDelete
  13. W hierarchii waznosci tozsamosc, punkt staly , cykl, quasicrystals, zlozonosc , szum. Oczywiscie temperatura czlowieka jest punktem stalym , ktory redukuje szum .

    ReplyDelete
  14. Jakie są możliwe długości hierarchii Borela w oddzielnej przestrzeni metrycznej? Lebesgue wykazał, że w niepoliczalnej, kompletnej, dającej się wydzielić przestrzeni metrycznej, hierarchia Borela ma niezliczoną ilość odrębnych poziomów, ale dla niekompletnych przestrzeni odpowiedź jest niezależna. Druga połowa zawiera Twierdzenie Harringtona - spójne jest, aby zbiory na drugim poziomie hierarchii rzutowej miały rozmiar mniejszy niż na kontinuum oraz dowód i zastosowania twierdzenia Louveau o parametrach hiperprojektywnych.

    ReplyDelete
  15. Jedyna prawda slepych kur. https://stooq.pl/mol/?id=17322

    ReplyDelete
  16. By dojść do źródła, trzeba płynąć pod prąd.
    Stanisław J. Lec

    ReplyDelete
  17. W drodze do komunizmu . Yellen zapowiedziała, że administracja Bidena podniesie podatek dochodowy od firm, i myśli na poważnie o podniesieniu podatku od zysków kapitałowych. Podatek od firm ma wzrosnąć z 21% do 28%, co ma pomóc rządowi federalnemu w zdobyciu pieniędzy na długoterminowe programy stymulujące i odbudowujące gospodarkę po pandemii. Yellen przyznała też, że dyskutowano w rządzie o nowych podatkach majątkowych, ale na razie żadne decyzje w tym zakresie nie zostały podjęte.

    Sekretarz skarbu USA podkreśliła natomiast, że wyższy podatek od zysków kapitałowych jest jak najbardziej możliwy. „Obecnie wchodzimy w etap analiz jakie skutki dla rynku kapitałowego będzie miało podwyższenie tego podatku” – przyznała Yellen. Przypomnijmy, że Yellen mówiła ostatnio także o możliwości pojawienia się podatku od… niezrealizowanych zysków kapitałowych. Obecnie w USA podatek od zysków kapitałowych osiąganych na spekulacji płaci się wedle stawek PIT, a podatek od zysków osiąganych na inwestycjach, które trwają powyżej 1 roku, ma 3 stawki (0%, 15% i 20%) i zależy od sytuacji życiowej inwestora (czy jest w związku małżeńskim, czy nie) oraz od wysokości jego dochodów.

    W amerykańskiej prasie pojawiały się ostatnio również plotki, że rząd USA myśli nad podatkiem od transakcji na rynku kapitałowym, szczególnie od transakcji HFT (handel wysokich częstotliwości).

    ReplyDelete
  18. Oczywiscie bajki o podatkach byly znane z chwila wyboru Bidena . Kluczowe pytanie brzmi DLACZEGO RYNKI ROSLY DO 16 LUTEGO 2021 TAK JAK PROGNOZOWALISMY ?

    ReplyDelete
  19. Tylko naturalna glupota ludzka jest niezmienna .Ten szczep koronawirusa do końca przyszłego miesiąca prawdopodobnie będzie przyczyną 90 proc. z zakażeń w całym stanie Kalifornia
    Zdaniem naukowców z Uniwersytetu San Francisco wariant kalifornijski wirusa może sprawić, że choroba będzie dla ludzi groźniejsza, a szczepionki mniej skuteczne .

    ReplyDelete
  20. Jacobian, Hessian ,Wronskin to podstawowe wyznaczniki funkcyje. Ten ostatni jest naturalnym testem dla liniowosci czy stabilnosci wielomianow ( analog stabilnosci Schuura dla wielu wielomianow ). Dla wielomianow X^2-8 i x^2-2x-2 mamy Wronskian x^2-6x+8 z pierwiastkami 2 i 4 . Mamy wiec spojnosc z reprezentacja ulamkow lancuchowych. Cross Ratio CR9( 4,1+sqrt3, 2, 1=sqrt3 )=2. Liniowosc daje (1+sqrt3)/4 . Reprezentacja za pomoca ulamkow lancuchowych tej wartosci opisuje wszystkie istotne ekstrena na wig20 usd od 16 kwietnia 1991 w sesjach. Wronskian jest nietrywialna funkcja wyjasniajaca dlaczego funkcja kwadratowa jest wazna w stosunku do tozsamosci f(x)=x. Jest ona po prostu punktem stalym Wronskianu dla funkcji tozsamosciowej . Oczywiscie inne wytlumaczenie waznosci funkcji kwadratowej to mozliwosc komprescji Eulera Lagrangea.

    ReplyDelete
  21. Sekretarz skarbu Janet Yellen, w którym przestrzega inwestorów przed bitcoinem. Dodała również, że wątpliwości na temat legalności i stabilności tej kryptowaluty są nadal nierozstrzygnięte. To dopiero smieszne . Przeciez rynek akcji w usa niczym nie rozni sie od kryptowalut.

    ReplyDelete
  22. Wronskian dla x i x^2-4x+1 to x^2-1 .

    ReplyDelete
  23. Oczywiscie jest to wyjatkowo naturalna i prosta obserwacja o ekstremalnie glebokich konsekwencjach. Oczywiscie trzeba wiedziec co jest ta naturalna jedynka w 2+sqrt3.

    ReplyDelete
  24. Wronskian dla x i x^2-20x-8 i cala mechanika kwantowa w postaci limitu Tsirelsona wyjasniona.

    ReplyDelete
  25. Oczywiscie jesli funkcje sa niezalezne to wronskian wynosi zero . W druga strone Peano pokazal , ze implikacja nie jest prawdziwa. Trzy funkcje x^2-2, x^2-3,x^2-5 sa niezalezne zatem wronskian wynosi zero.

    ReplyDelete
  26. Celem obliczeń jest wgląd, a nie liczby.
    Adams Hamming

    ReplyDelete
  27. Frank Zhu w 2013 r. na łamach "Current Biology" opublikował wyniki dwóch testów, które pokazują, że ludzie z wysokim ilorazem inteligencji mają skłonność do skupiania się na najważniejszych informacjach i odrzucenia mniej istotnych szczegółów.

    Dzięki temu nawet pracując w bardzo trudnych warunkach, w hałasie i przy wielu rozpraszających bodźcach, potrafią skupić się całkowicie na zadaniu.

    ReplyDelete
  28. Naukowcy odkryli ścisły związek między samokontrolą a wysokim poziomem inteligencji. W 2009 r. w czasopiśmie "Psychological Science" opublikowano wyniki badania, z którego można się dowiedzieć, że osoby z wyższym IQ podejmują rozsądniejsze decyzje dotyczące pieniędzy, są gotowe dłużej poczekać na gratyfikację finansową, o ile ma ona być trwalsza.

    ReplyDelete
  29. Mądrzy ludzie nie zamykają się na określone idee, lecz wciąż mierzą się z nowymi. Nie odrzucają tych, które nie pasują do ich dotychczasowych doświadczeń i są dla nich w jakiś sposób niewygodne.

    Otwartość to cecha ludzi, którzy uzyskują najwyższe wyniki w testach na inteligencję.

    ReplyDelete

Post a Comment

Popular posts from this blog

ORR LIMIT OF ADAPTIVE  WALKS.Startując z dowolnego miejsca nie istnieje adoptacyjny algorytm , który osiąga lokalne ekstremum szybciej niż średnio  w e-1 krokach.Momenty wyższych rzędów E(L^2)=e+1,Var(L)=e(3-e). Allen Orr postuluje darwinowską adaptację jako ruch losowy +perfekcyjny algorytm deterministyczny. W ilu krokach startując z początku można osiągnąć globalne ekstremum?1 Moja odpowiedż brzmi 1+sqrt3.1  My badamy algorytmy zwierząt jako proste i mające głębokie ewolucyjne konsekwencje a nie gonimy za sztuczną inteligencją 2 Konrad Lorenz wykluczył jeden krok bodzieć reakcja jako niewłąściwy narzędzie do badania zachowań wrodzonych , instynktownych. 2 Dwa kroki prowadzą do elementarnego feedback za  pomocą semigrupy i jej zaburzenia .3 Konergencja w biologii zakłada ograniczoność form i wybór jednej z nich a nie tworzenie czegoś zupełnie nowego. W pierścieniu Zsqt3 bazując na 3 punktach stałych Nielsena otrzymujemy formy 1+sqr3,4+2sqrt3,-2+2sqrt3, 13+7sqt3 o 2 krokach. Dwa kroki
BORN RULE ( Nobel 1954).Prawdopodobieństwo przejścia od stanu A do B jest proporcjonalne do kwadratu amplitudy.1 Żurek odkrył, że reguła Borna wynika ze splątania kwantowego. Stany fundamentalne istnieją, ale ich nie obliczamy, ale odkrywamy z dokładnością do izomorfizmu.2 W ekonometrii zmienność odkrywamy dzięki Estimation quadratic variation using realized variance Barndorff-Nielsen ,Shephars.3 My używamy wariancji i odchylenia stand, całkowitego.4 Kanoniczna bifurkacja dla lawiny jako prawdopodobieństwa 1/(x+1)^2.5 Dawid Wallace i Deutch reguła Borna zostaje wyprowadzona z klasycznego procesu decyzyjnego.Dawid Wallace prawdopodobieńswa i nieodwracalności nie możemy uzyskać z poziomu mikro. Potrzebne są makro- operatory.5 Dla gier zerowych z pełną informacją algorytm a,b pruning odrzuca 99,98 % możliwości jako totalny bełkot.6 Zgodnie z hierarchią decyzyjną Walda zrealizowany kwadrat wariancji całkowitej na Dja( w cenie) wskazuje na ruch a la 3 września 1929 . W czasie mamy zreali
 JOHN MILNOR (1931) amerykański matematyk,  specjalista w zakresie topologii i algebry. Wielkie jego koncepcje z teorii gier 1 Games against nature. Tak naprawdę to nie mamy pojęcia o ryzyku ( jako określonym rozkładzie ) pozostaje tylko niepewność. Używając klasycznych strategii dla problemu minmax sformalizował 4 podejścja Laplacea,Walda, Hurewicza i Savage za pomocą macierzy [{1,0,1,0}{0,1,0,1} {1,1,k,0}{1,1,0,k}] Prosta analiza tej macierzy i śladu daje istotne quasicrystals.2 Ocean game =gra z planktonem  praca z Sharpley. Na rynku jest kilku dominujących graczy . Całkowita wymiana planktonu i nowe koalicje pomiędzy grubasami, aby wykiwać plankton dla permutacji n elementów bez punktów stałych n!/e. Oczywiście bardziej realistyczne podejście obejmuje 1+sqrt3.3On games of survivall praca z Sharpley. Używamy powtarzalnych gier zerowych. Istnieje optymalna strategia dla macierzy aij zero free, i różne od j. Minimalna reprezentacja gier zerowych [{0,3}{1,0}]- mój pomysł oparty na semi